Avokádo je jednou z najobľúbenejších potravín vo svete a je späté s viacerými zdravotnými výhodami. Konzumácia avokáda má vplyv aj na zdravie našich vlasov, pretože je plné omega-3 mastných kyselín, vitamínov B a E. Avokádo je veľmi užitočné pre výživu vlasov, pretože je vynikajúce na rast vlasov a zlepšuje celkový vzhľad a zdravie vlasov. Nemusíte však používať avokádo len na vnútorné použitie. Práve naopak, existuje veľa účinných domácich prípravkov na vlasy s avokádovou zložkou. Tento príspevok sa zameriava na užitočné DIY domáce prípravky na vlasy s avokádovou zložkou.

Čo je avokádo?

Avokádo je tropické ovocie známe ako „olihen“, pretože má mnoho látok podobných rybím olejom. Avokádo je bohaté na Omega-3 mastné kyseliny, minerály ako horčík, selén, vápnik, vitamín B2 a vitamín E. Avokáda má tiež vysoký obsah vlákniny, z ktorých sú tráviace výhody, ako aj anti-oxidačné fytonutrienty. Avokádo sa bežne vymedzuje ako najtučnejšie ovocie na svete.

Výhody avokáda pre vlasy

Avokádo má veľa vlasových výhod. Je zdrojom živín, ktoré vlasom pomáhajú rásť a zvyšujú ich zdravie. Tiež pomáha v boji s alopéciou a prispieva k regenerácii vlasových folikulov. Avokádo je tiež vynikajúce pri boji proti suchosti, krehkosti a lámavosti vlasov. Pomáha obnoviť rast ystrojenia vlasov a vyživuje ho. Avokádo je tiež užitočné pri príprave masiek na vlasy na posilnenie ich stavu. Udržiava prirodzene vlhký stav vlasov a dáva im vynikajúcu farbu. Obsahuje mastné kyseliny, ktoré posilňujú hair folikuly a stimulujú rast vlasov, a tiež obsahuje Oleic Acid, ktorý je užitočný pri obnovení vlasov.

Ako používať avokádové prípravky na vlasy

Avokádové prípravky na vlasy nie sú ťažké na prípravu, hoci existuje mnoho rôznych typov. Najjednoduchším spôsobom je miešanie jednej polievkovej lyžice avokádovej dužiny s jednou lyžičkou medu. Táto zmes sa nanáša na vlasy po dobu 15-30 minút, potom sa umyje a umyje. Avokádové maslo je ďalším dobrým prípravkom pre vlasy, ktorý sa nanáša na vlasy po dobu 15-30 minút a umyje sa. Avokádové maslo sa tiež často používa na vyživovanie suchých vlasov, aby sa obnovil ich prirodzený lesk a pružnosť. Avokádový olej je tiež veľmi užitočný pre vyživovanie vlasov. Aplikuje sa pred kúpaním a používa sa na prechádzanie vlasových špičiek. Môže to tiež byť užitočné v boji proti šedivému oblečeniu.

DIY prípravky na vlasy s avokádovou zložkou

Na vytvorenie domácich receptov na vlasy s avokádovou zložkou budete potrebovať:

  • Jedno avokádo
  • Jedna lyžica medu
  • 1 lyžica avokádového masla
  • 1 lyžica avokádového oleja
  • 1 lyžička kokosového oleja
  • 1 lyžička jojobového oleja
  • 1 lyžička vitamín E

Avokádová maska na vlasy

Na prípravu tohto receptu budete potrebovať avokádo, med, avokádové maslo, avokádový olej, kokosový olej a jojobový olej. Zmiešajte jedno avokádo, jednu lyžicu medu, jednu lyžicu avokádového masla, jednu lyžicu avokádového oleja, jednu lyžicu kokosového oleja a jednu lyžicu jojobového oleja a dôkladne premiešajte. Naneste zmes na vlasy po dobu 15-30 minút a potom umyte. Táto maska je skvelá pre podporu rastu vlasov a vyživuje ich. Pomáha obnoviť poškodený určený vzhľad a zdravie vlasov.

Avokádová vlasová kondicionér

Na prípravu tohto receptu budete potrebovať avokádo, avokádový olej, med, kokosový olej, olivový olej a vitamín E. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu avokádového oleja, jednu polievkovú lyžicu medu, jednu šálku avokáda, jednu polievkovú lyžicu kokosového oleja, jednu polievkovú lyžicu olivového oleja a jednu lyžičku vitamínu E a dôkladne premiešajte. Naneste túto zmes na