Kyselina hyalurónová už dávno nie je len doplnkovou zložkou v produktoch pre starostlivosti o pleť. Na základe dôkazov najnovších štúdií je totiž považovaná za jeden z najpodstatnejších a nenahraditeľných prvkov skrášľovacej rutiny. Naša pleť musí existovať vo veľmi nepriaznivom prostredí, a preto je pre ňu nesmierne dôležitá každodenná výdatná dávka hydratácie. Je tiež dokázané, že pokožka vystavená mestskému znečisteniu stráca vodu trikrát rýchlejšie v porovnaní s pokožkou obklopenou prírodou a čerstvým vzduchom. K tomu všetkému sa ešte pridávajú nepríjemné voľné radikály, ktoré doslova musíme z pokožky zotrieť, ak sa chceme spomaliť procesy starnutia.

Našťastie už boli odhalené tajomstvá jednej látky, ktorá vám pomôže udržať pleť v skvelom stave. Kyselina hyalurónová je skutočným majstrom v tejto úlohe! Viditeľne pokožku hydratuje a pomáha jej vyzerať mladistvo. Čítajte ďalej a dozviete sa základné fakty nielen o kyseline hyalurónovej, ale aj o najlepších pleťových sérach, ktoré túto zázračnú zložku obsahujú.

Čo je kyselina hyalurónová?

Tento polymér je jednou z najdôležitejších zložiek našej pokožky. Funguje ako stavebná opora našej pleti, ktorá ale nanešťastie časom stráca svoju silu. Dá sa povedať, že kyselina hyalurónová zvláda tri úlohy: udržuje vysokú úroveň hydratácie pokožky, zlepšuje jej odolnosť a podporuje mladistvý vzhľad. Pri pravidelnej aplikácii zanecháva pokožku pružnú, oslnivú a bez známok starnutia.

Kyselina hyalurónová vám zaručí nasledujúce účinky:

  • hydratovanú a hebkú pleť
  • zlepšenú odolnosť pokožky
  • silnú epidermálnu bariéru
  • redukciu vrások a spomalené starnutie
  • medzibunkový priestor naplnený vodou
  • podporu kožných buniek

Toto by ste mali vedieť!

Existujú rôzne formy kyseliny hyalurónovej. Líšia sa predovšetkým veľkosťou molekúl, z ktorých je kyselina hyalurónová zložená. Najúčinnejšia je tá s nízkou molekulovou hmotnosťou, pretože je schopná preniknúť do najhlbších vrstiev pokožky. Z tohto dôvodu je táto forma považovaná za najkvalitnejšiu a mala by byť takisto vašou prvou voľbou v prípade, že chcete zlepšiť hydratáciu pokožky a zabrániť unikaniu vlhkosti z pleti.

Pleťové sérum s kyselinou hyalurónovou: Ako si vybrať to najlepšie?

Najdôležitejšie faktory, ktoré sme brali do úvahy pri vytváraní tohto zoznamu najlepších pleťových s kyselinou hyalurónovou, sú: názory zákazníkov, zloženie a účinky. Vďaka tomu sa nám podarilo vybrať 5 najlepších pleťových sér obsahujúcich tú najlepšiu formu kyseliny hyalurónovej. Prezrite si náš rebríček a vyberte si pre vás to najvhodnejšie hydratačné pleťové sérum.

1. Nanoil, pleťové sérum s kyselinou hyalurónovou (Hyaluronic Face Serum), 50 ml

Najlepšie pleťové sérum Nanoil

Od séra značky Nanoil môžete očakávať najšetrnejšie ošetrenie pleti a najkvalitnejšiu kyselinu hyalurónovú. Tento produkt sa perfektne hodí pre pleť všetkých vekových skupín a všetkých typov (vrátane citlivej a kuperóznej). Keďže pleťové sérum s kyselinou hyalurónovou ponúka profesionálnu hydratáciu pokožky, skvele a účinne sa stará nielen o mladú, ale takisto o zrelú pleť.

ZLOŽENIE: Kyselina hyalurónová s nízkou molekulovou hmotnosťou v pleťovom sére od značky Nanoil je jedinou účinnou látkou v zložení tohto séra, pričom skutočne poskytne také výsledky, aké od nej očakávate. Kyselina hyalurónová od spoločnosti Nanoil viditeľne pleť omladzuje, zlepšuje jej vzhľad, zabraňuje unikaniu hydratácie a posilňuje odolnosť pokožky voči poškodeniu.

ÚČINKY: Skvele hydratovaná a bezchybná pokožka. Žiadne stopy po vráskach. Vždy hladká a bez škvŕn.

NÁZORY ZÁKAZNÍKOV: Cenovo dostupné, veľký objem, vysoko efektívne, rýchly výsledok, najlepšie ingrediencie – preto pleťové sérum s kyselinou hyalurónovou od Nanoilu dostáva len pozitívne recenzie.

Prečítajte si viac: www.nanoil.sk

2. Thalgo, rozjasňujúce hydratačné sérum (Hydra-Marine Serum), 30 ml

Pleťové sérum s obsahom kyseliny hyalurónovej zaisťuje 24-hodinovú hydratáciu a úžasne vyzerajúcu pleť. Tento produkt môžu používať takmer všetky vekové skupiny (ak máte 20, 30 či 40 rokov). Bohužiaľ v prípade zrelej pleti sa účinky nemusia stopercentne dostaviť.

ZLOŽENIE: Dvojica aktívnych látok pleť rozjasňuje, hydratuje, pomáha pleti rýchlejšie sa regenerovať a odstraňuje toxíny. Toto sérum je obohatené o technológiu Skin-Protect, ktorá spomaľuje oxidáciu proteínov spôsobujúcu vyblednutú pokožku. Sérum od značky Thalgo obsahuje tiež extrakt z rias, ktorého úlohou je pleť hydratovať.

ÚČINKY: Skvele hydratovaná, lesklá a rozjasnená pokožka.

NÁZORY ZÁKAZNÍKOV: Mnohí toto sérum považujú za účinné. Jeho receptúra je ľahká, a preto je vhodné aj pre mastnú pleť. Toto pleťové sérum s kyselinou hyalurónovou dostáva priaznivé hodnotenia.

3. The Ordinary, 2% kyselina hyalurónová + B5 (Hyaluronic Acid 2% + B5), 30 ml

Hydratačné pleťové sérum od značky The Ordinary je cenovo dostupné a predáva sa v bežnej veľkosti (30 ml). Je perfektné pre dehydratovanú, suchú, unavenú pokožku, ktorá potrebuje oživenie. Je odporúčaná hlavne pre mladú pleť dvadsiatnikov a tridsiatnikov.

ZLOŽENIE: Kyselina hyalurónová so strednou molekulovou hmotnosťou je skombinovaná s vitamínom B5 a panthenolom. Keďže toto sérum neobsahuje obzvlášť veľké množstvo kyseliny hyalurónovej a molekuly nemajú najmenšiu veľkosť, môže sa stať, že neprenikne dostatočne hlboko do pokožky. Napriek tomu môžete od tohto séra očakávať dostatočnú dávku hydratácie a podpory, zvlášť pre mladú pleť.

ÚČINKY: Zvlhčuje a zanecháva pokožku hebkú. Viditeľne zlepšuje odolnosť. Môže priniesť úľavu podráždenej pokožke.

NÁZORY ZÁKAZNÍKOV: Zákazníci hodnotia sérum ako mierne lepkavé, čo znemožňuje séru preniknúť do najhlbších vrstiev pokožky. O tomto sére sa hovorí, že sa zadržiava na povrchu pokožky a že po následnom použití pleťových krémov sa môžu jeho zbytky na pleti nepríjemne nahromadiť.

4. Sesderma, lipozomálne sérum s kyselinou hyalurónovou (Hidraderm Hyal Liposomal Serum), 30 ml

Toto sérum obsahuje kyselinu hyalurónovú a radu látok proti starnutiu, a preto sa odporúča hlavne pre zrelú pleť.

ZLOŽENIE: Toto sérum obsahuje ceramidy, mastné kyseliny, retinol a retinaldehydové lipozómy, ktoré pokožku omladzujú, navracajú jej objem a odďaľujú starnutie. Kvôli tomu je hyalurónové pleťové sérum od spoločnosti Sesderma väčšinou odporúčané pre zákazníkov starších ako 35 rokov. Najlepšie však slúži štyridsiatnikom a starším vekovým skupinám. Jedna fľaštička séra obsahuje celkom veľkú dávku hydratujúcej kyseliny hyalurónovej a omladzujúceho retinolu.

ÚČINKY: Toto pleťové sérum ponúka hydratáciu, ale hlavne sa zameriava na redukciu vrások.

NÁZORY ZÁKAZNÍKOV: Sérum na tvár od značky Sesderma získava veľa pozitívnych recenzií v kategórii produktov proti starnutiu. Jeho hydratačné vlastnosti sú len príjemným doplnkovým účinkom. Značná časť zákazníkov toto sérum nepovažuje za cenovo výhodné, no napriek tomu sú s ním zákazníci po štyridsiatke veľmi spokojní.

5. La Roche-Posay, Hyalu B5 sérum s kyselinou hyalurónovou (Hyalu B5 Hyaluronic Acid Serum), 30 ml

Toto pleťové sérum je vhodné pre takmer všetky typy pleti, no najviac sa odporúča pre mastnú a/alebo zmiešanú pleť s jasnými známkami starnutia. Nemalo by sa používať na jemnú a citlivú pokožku.

ZLOŽENIE: Toto sérum od La Roche-Posay je zložené z dvoch typov kyseliny hyalurónovej: s nízkou a vysokou molekulovou hmotnosťou. Malé molekuly prenikajú hlboko do pokožky, zatiaľ čo tie väčšie zostávajú na povrchu a vytvárajú okluzívny plášť. Sérum údajne zanecháva na pleti lepkavý pocit. Okrem kyseliny hyalurónovej toto sérum obsahuje aj panthenol (vitamín B5), ktorý ponúka ďalšie ochranné vlastnosti a poskytuje pleti štít pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Extrakt z byliny Centella Asiatica bojuje proti voľným radikálom a odďaľuje starnutie. Za svoj upokojujúci účinok vďačí termálnej vode.

ÚČINKY: Bojuje proti známkam starnutia, posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pokožky, zvlhčuje a zlepšuje jej odolnosť. Mnoho zákazníkov zdôrazňuje, že pomocou tohto séra sa podarilo ich pleti získať ochranu pred poškodením.

NÁZORY ZÁKAZNÍKOV: Toto pleťové sérum je na jednej strane uznávané pre svoju vysokú účinnosť, no na druhej je kritizované za obsah kontroverzných látok, ako je napríklad denaturovaný lieh (prispieva k dehydratácii pleti), látok PEG a vonných látok (môžu vyvolať alergickú reakciu a citlivej pleti spôsobiť podráždenie).