Zvýrazňovač zvýrazňuje rysy tváre a robí pleť žiarivou a sviežou. Mnohé ženy sa však tejto kozmetike vyhýbajú, pretože sa obávajú, že aplikácia si vyžaduje veľa praxe. Ich obavy nie sú opodstatnené – použitie zvýrazňovača nie je také ťažké. Vďaka dnešnému príspevku sa dozviete, ako aplikovať zvýrazňovač, ale najprv – ako si ho vybrať.

Ako si vybrať zvýrazňovač?

Najlepším riešením bude lisovaný alebo sypký prášok, ktorý po nanesení na pokožku bude pôsobiť ako celok, nie ako jednotlivé častice. Z tohto dôvodu by ste sa mali vyvarovať obzvlášť veľkých, lesklých škvŕn, ktoré vás budú vyzerať neprirodzene. Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť si kozmetiku, skontrolujte si jej účinok na dennom svetle.

Ako si aplikovať zvýrazňovač?

Existujú rôzne techniky na použitie zvýrazňovača v závislosti od oblastí tváre:

 • Čelo
  Použitie zvýrazňovača na stred čela vám pomôže zaostriť kontúru tváre. Okrem toho, aplikujte si trošku tejto kozmetiky na vrch nosa. Tvar rovnako tiež získa symetriu, ak si zdôrazníte vlasovú líniu bronzerom.
 • Obočie
  Vaše obočie bude mať pravidelnejší tvar, ak použijete zvýrazňovač tesne pod spodnou líniou obočia. Okrem toho budú oblúky opticky väčšie. Aplikujte si ho po celej dĺžke obočia; len na kostí obočia od stredu oblúka k vonkajšiemu rohu.
 • Oči
  Ak máte malé oči, aplikujte si zvýrazňovač na ich vnútorné rohy. Okrem toho si môžete pridať trochu tejto kozmetiky po stranách nosa, kde je pokožka o niečo tmavšia. Vaše oči budú vyzerať viac odpočinuté. Môžete použiť niekoľko vrstiev, ak chcete dramatickejší efekt alebo len ľahké poprášenie pre jemné zvýraznenie. Tento make-upový trik bude obzvlášť prospešný pre ženy, ktoré majú tmavé kruhy pod očami.
 • Lícne kosti
  Ak chcete zdôrazniť zle načrtnuté lícne kosti, použite kombináciu troch kozmetických prípravkov: bronzer, zvýrazňovač a tvárovku. Bronzer by sa mal aplikovať tesne pod lícne kosti, zvýrazňovač – tesne nad nimi a pomocou tvárenky by ste mali oba tieto kozmetické prípravky zmiešať. Účinok bude veľmi prirodzený.
 • Nos
  Nos sa bude javiť štíhlejší po použití zvýrazňovača s tenkou, jemnou vertikálnou čiarou. Pre ešte lepšie výsledky je možné pomocou bronzera zdôrazniť krídla nosa a jeho špičku. Vďaka tomuto triku bude vaša tvár symetrická.
 • Pery
  Aplikácia zvýrazňovača tesne nad Amorovým lukom je obzvlášť dôležitá pri nosení tmavého rúža. Vďaka tomu zdôrazníte prirodzený obrys pier, opravíte nepravidelnosti, opticky zväčšíte pery a dodáte im intenzívnejšiu farbu.
 • Brada
  Nanesenie malej bodky zvýrazňovača uprostred brady a aplikovanie trochy bronzeru vizuálne skráti tvar dlhej tváre.