Pri aplikácii make-upu na pokožku náchylnú na akné musíte venovať osobitnú pozornosť maskovaniu nedostatkov pokožky. Nemenej dôležitá je aj voľba kozmetických prípravkov, ktoré zodpovedajú pokožke a nasleduje ich správne použitie. Ako si urobiť make-up aknóznej pleti?

Krém na tvár

Predtým, ako začnete používať make-up na aknóznu pleť, musíte si pleť najprv pripraviť. Na to, aby ste to urobili správnym spôsobom, používajte krém, ktorý používate denne, namiesto použitia základu. Problematická koža vyžaduje zvláštnu pozornosť, preto jednoducho nemôžete zanedbať jej pravidelnú hydratáciu. Keďže čistiaca kozmetika určená na akné má tendenciu dehydratovať, pokožka musí byť neustále vyživovaná ľahkými krémami, ktoré sa premietajú do jej lepšej regenerácie. Taktiež stojí za to si uvedomiť, že použitie kefy na nanesenie krému je rozhodujúce, pretože prsty môžu prenášať baktérie a robiť problém akné ešte vážnejším

Korektor

Korektor zvýrazňujúcich vlastností sa musí aplikovať do oblasti pod očami, aby bol rozmazaný štetcom. Kozmetika obohatená o svetlo odrážajúca častice spôsobuje, že pod oblasťou pokožky vyzerá, ako by bola zdravšia a dobre odpočinutá.

Maskovanie

Kamufláž vám umožní skryť jednotlivé pupienky a iné nedokonalosti pleti. Konzistencia kozmetiky je dosť ťažká a s tým súvisí, má veľmi silné kamuflážne vlastnosti. Aj keď je to jeho najväčšia výhody, ak sa použije nesprávne, môže vytvoriť neprirodzene vyzerajúci vzhľad. Preto si na špičku kefy nazbierajte malé množstvo kamufláže. Jednoduchým poklepkaním špičky kefy by ste mali skryť nedokonalosti pleti. Ako posledný krok sa musíte uistiť, či bol prebytok kozmetiky presne zmiešaný.

Základ a prášok

Ženy s aknóznou pokožkou často siahajú po ťažkých korektoroch a práškoch, ktoré majú tendenciu upchávať póry a povzbudzovať tvorbu nového akné a prinášajú veľmi neprirodzené finálne účinky. Z tohto dôvodu je lepšie namiesto ich použitia použiť lisované prášky. Tie musia byť aplikované pomocou veľkej mäkkej kefy. Musíme sa uistiť, že prášok pokrýva celý povrch štetiny. Potom aplikujeme kozmetiku na pokožku lokálne, a tá poskytuje pokožke lepšiu kamufláž, ako keď je rozmazaná. Existujú však dve oblasti pokožky, najmä spánky a nos, kde sa odporúča, aby sa pridal dodatočný ťah štetcom.

Tvárenka a bronzer

Ak chcete vylepšiť svoje lícne kosti sčervenaním alebo bronzerom, musíte použiť matné výrobky. Použitie kozmetiky, ktorá je obohatená o trblietavé častice zvýrazňuje tie časti tváre, ktoré chcete skryť.