Bronzer je kozmetika vhodná na každodenný make-up, ako aj náhrada samoopaľovacích prostriedkov. Nie len že dodáva farbu a žiarivosť pleti a pomáha maskovať tvár nedostatky, ale tiež – na rozdiel od samoopaľovacích krémov – nevysušuje pokožku a nezanecháva pruhy alebo škvrny. Ako si vybrať bronzer pre konkrétny typ pleti a ako ho aplikovať na dosiahnutie prirodzeného efektu?

Ako si vybrať bronzer vhodny k typu pleti?

Pre normálnu, kombinovanú a mastnú pleť sa najviac odporúča lisovaný bronzer, gélový bronzer alebo tekutý bronzer. Ženy so suchou pokožkou by mali siahnuť po kozmetiku s krémovou konzistenciou, ktorá sa pri kontakte s pokožkou zmení na prášok.

Ako si vybrať bronzer pre vašu pleť?

Než si vyberiete bronzer, musíte vedieť, či má vaša pokožka teplý, studený alebo neutrálny tón. Väčšina tohto typu kozmetiky má zlatohnedý odtieň, ktorý dobre pasuje k teplej pleti. V prípade studenej, alebo neutrálenj je výber ťažší, ale nie nemožný. Len sa pozrite na bronzer v tieni studenej béžovej alebo ružovo hnedej.

Väčšina bronzujúcich kozmetických prípravkov obsahuje lesklé častice. Budú dobrým riešením na večer, alebo na suchú a normálnu pleť. Ak je vaša pleť mastná, kombinovaná alebo zrelá, siahnite po matnom bronzeri. Ten bude navyše poskytovať prirodzený efekt, pretože skutočné opálenie nežiari.

Ako si aplikovať bronzer?

Aplikácia bronzeru závisí od jeho konzistencie a tvaru tváre.
Práškové bronzery by sa mali aplikovať so stredne mäkkou kefou a krémovými – končekmi prstov alebo kozmetickým mixérom.

Spôsob aplikácie bronzeru v závislosti od tvaru tváre:

  • Okrúhla tvár – aplikujte bronzer zo stredu ucha smerom k ústam cez stred líca, vďaka čomu sa vám zoštíhli tvár. Okrem toho si môžete ľahko zvýrazniť líca a spánky.
  • Štvorcová tvár – dajte si bronzer do rohov čela a bokov líc, a jemne si ho aplikujte na lícne kosti. Týmto spôsobom sa znížia ostré rysy tváre.
  • Trojuholníková tvár – aplikujte si bronzer na špičku brady, líca a spánky. Vďaka tomu budete kontúrovať tvar svojej tváre.
  • Dlhá tvár – aplikujte si kozmetiku na bradu, boky čela a spánky – to opticky skráti tvár.