Používate pri úprave účesu často fén alebo žehličku na vlasy? Ak áno, potom vás pravdepodobne zaujíma, ako si môžete vlasy ochrániť pred poškodením teplom, dehydratáciou a matnosťou. Najjednoduchším spôsobom, ako si vlasy udržať chránené, je používanie spreju na ochranu vlasov – kozmetického produktu, ktorý je skvelý na odrazenie tepla, ktoré produkujú stylingové prístroje. Takto vaše vlasy ostanú pekné a zdravé aj v prípade, že denne podstupujete horúci styling. Nižšie nájdete krátky zoznam tých najkvalitnejších sprejov, ktoré momentálne patria medzi najpredávanejšie a top hodnotené používateľmi. Ktorý sprej na ochranu vlasov si nájde svoje miesto vo vašej kúpeľni?

REBRÍČEK: Spreje na ochranu vlasov pred teplom

Č. 1 Nanoil Heat Protectant Spray

VEĽKOSŤ: 6.76 fl. oz / 200 ml

Toto je jeden z top hodnotených produktov určených na horúci styling. Nielenže ochráni vlasy pred vysokými teplotami, ktoré generuje fén alebo žehlička na vlasy, ale tiež vlasy chráni pred UV žiarením a suchým vzduchom. Nanoil Heat Protectant Spray obsahuje hodvábne proteíny, ktoré skrášľujú vlasy, robia ich hladšími, lesklejšími a príjemnými na dotyk. A najlepšie na tom je, že tento sprej na ochranu vlasov vám poskytne všetky tieto benefity bez toho, aby vám vlasy zaťažil.

Tento sprej na ochranu vlasov pred teplom od Nanoilu si dokázateľne poradí aj tými najneposlušnejšími vlasmi. Prečo sa ho oplatí mať? Okrem toho, že má zloženie plné živín, tak aj chráni vlasy pred teplotou 220°C. Ste zvedaví? Navštívte www.nanoil.sk, kde sa dozviete viac informácii a nájdete tam aj celý zoznam ingrediencií.

Č. 2 Kevin Murphy Ever Smooth, Heat Activated Style Extender

VEĽKOSŤ: 5.07 fl. oz / 150 ml 

Existuje množstvo fanúšikov značky Kevin Murphy, ktorých nevystraší vysoká cena, akú musia za jeho produkty zaplatiť. Ale vysoká popularita, ktorej sa Kevin Murphy teší, by nemala byť prekvapením – je to profesionálna kozmetika, ktorú používajú v kaderníctvach po celom svete. Hoci nájdete lacnejšie produkty, ktoré majú podobné účinky, Kevin Murphy je stále poprednou kozmetickou značkou, ktorej produkty majú skvelé účinky. To isté platí pre Heat Activated Style Extender.

Tento sprej na ochranu pred teplom je decentným kozmetickým prípravkom, ktorý chráni vlasy pred vysokými teplotami. Kevin Murphy Ever Smooth bude vašim spojencom aj v prípade, že vás trápi krepovitosť a statická elektrina. Dokonca zlepšuje hebkosť a lesk vlasov! V neposlednom rade, jeho receptúra je plná látok prírodného pôvodu, ako je kôra stromu a extrakty z modrého a bieleho cyprusu.

Č. 3  Bumble and Bumble Hairdresser’s Invisible Oil

VEĽKOSŤ: 2.02 fl. oz / 60 ml, 8.45 fl. oz / 250 ml

Bumble and Bumble sprej na ochranu vlasov pred teplom je dostupný v dvoch veľkostiach a poskytuje vlasom štyri veci: UV ochranu, hebkosť, lesk a samozrejme ochranu pred tepelným poškodením. A keďže si môžete vybrať aj menšiu veľkosť, tak vám to odporúčame. Zdá sa, že tento produkt s nádhernou vôňou zaťažuje niektoré typy vlasov, hlavne keď majú nízku pórovitosť, sú hrubé alebo mastné.

Ale keď si raz overíte, že Bumble and Bumble Hairdresser’s Invisible Oil je skvelý pre vaše vlasy, budete ho milovať pre jeho schopnosť premeniť suché vlasy na hydratované pramene. A tento typ vlasov potrebuje ochranu pred teplom najviac. Takýto efekt dosiahne vďaka zmesi 6 olejov, ktoré okrem toho, že opravujú krepovité vlasy, tak tiež poskytujú ochranu pred teplom. Tento sprej je pekne účinný, čo sa odráža aj na jeho cene. Oplatí sa spomenúť jeho ďalšie plus, ktorým je nádherná vôňa.

Č. 4 OUAI Heat Protection Spray

VEĽKOSŤ: 4.04 fl. oz / 126 g

Značku OUAI celosvetovo preslávili ich prírodné oleje. Nedávno prišli na trh so sprejom na ochranu vlasov pred teplom, ktorý sa stal rovnako populárnym a milovaným medzi používateľmi OUAI. Hoci jedna fľaška nevydrží dlho, účinky, ktoré vytvára, sú skutočne úžasné. OUAI Heat Protection Spray sa na vlasy aplikuje jednoducho, vytvára ľahký ochranný film, ktorý nedovolí, aby teplo obralo vlasy o vodu.

Tento sprej by navyše nemal na vlasoch zanechať žiadne stopy. Namiesto toho vám vyčarí hladké, lesklé a viditeľne silnejšie vlasy. Tento efekt zaručujú špeciálne termálne polyméry, ktoré na jednej strane udržiavajú vlasy v bezpečí pred vysokými teplotami a na druhej strane, zachytávajú vodu vo vnútri. OUAI Heat Protection Spray je vhodný aj pre jemné, citlivé a mastné vlasy.