Keď sa pozriete do zrkadla, bojíte sa, že vyzeráte staro? Myslíte si, že jediným liekom na starnutie pleti je plastická chirurgia? Nie celkom. Celkom dosť často stačiť, aby ste si spravili make-up, ktorý vám uberie niekoľko rokov. Omladzujúci make-up pomôže skryť vrásky a rozjasní pleť. Ako si ho spraviť? Poďme sa na to pozrieť.

Ako vytvoriť omladzujúci make-up? Základ

Začnite svoj omladzujúci make-up výberom správneho základu. V tomto prípade sa oplatí ísť na hrubé, krémové základy určené pre zrelú pleť. Nadácia proti vráskam by mala mať hydratačné a vyživujúce vlastnosti – byť ťažká a mastná. Tento typ kozmetiky má tiež zvýrazňujúci účinok, ktorý sa prejavuje schopnosťou odrážať svetlo z lomu kože.

Ako vytvoriť omladzujúci make-up? Korektor

Korektor vám pomôže skryť viditeľné vrásky. Na tento účel použite kozmetický prípravok s mierne žltkastým odtieňom a aplikujte si ho čo možno najvyššie – tesne pod líniu rias, čím zakryje efekt unavených očí. Najlepšou voľbou bude tekutý korektor, ktorý sa dá ľahko rozotrieť štetcom, vďaka čomu presne vyplní vrásky pod očami.

Ako vytvoriť omladzujúci make-up? Prášok

Ak chcete, aby ste získali zdravý a mladší vzhľad, mali by ste použiť prášok v ružovom odtieni. Aplikujte si ho na celú tvár veľkým štetcom.

Ako vytvoriť omladzujúci make-up? Sčervenanie

Začervenané líca sú navrhnuté tak, aby pokožke dodali zdravý vzhľad, takže sa nemusíte báť používať ho. Uistite sa, že použijete produkty v intenzívnej oranžovej alebo ružovej farbe a budete pri ich použití veľkorysá.

Ako vytvoriť omladzujúci make-up? Lesk na pery

Výrazný make-up na pery s intenzívnou farbou odvráti pozornosť od vrások v oblasti očí. Lesk na pery je preto nevyhnutným prvkom omladzujúceho make-upu.

Ako vytvoriť omladzujúci make-up? Oči

Staršie ženy by mali používať očné tiene, očné linky a maskaru. Najodporúčanejšie odtiene sú svetloružové a tmavo modré. Čierne očné linky opticky zväčšia oko za predpokladu, že budú správne aplikované. Preto sa uistite, že sú aplikované na líniu rias a vmiešajte si ju smerom von a nahor do vonkajšieho rohu oka. Celý vzhľad doplňte veľkorysou vrstvou maskary.