Módne štýly a trendy prichádzajú a odchádzajú, to je jasné. Pozrite si najnovšie trendy v oblasti makeupu, ktoré budú v móde na jar a v lete roku 2016.

Farebné očné linky

Tento rok sú trendom neónové očné linky na horných viečkach. Je to prirodzená odpoveď na živé farby očných tieňov, ktoré využívajú umelecký maskéri veľkých módnych šou. Takéto farebné očné linky sa najlepšie kreslia matnou farbou, pričom šírka linky nie je presne určená. Zaujímavé je tiež, ak sa zmiešajú linky s očnými tieňmi na viečkach s plynulým prechodom farieb.

make-up trends summer 2016 (2)

Prirodzené obočie

Obočie je akýmsi rámom pre oči. Určuje tiež to, ako pôsobí celá tvár. Môže ju opticky zužovať, alebo zvýrazňuje samotné oči. Pre túto sezónu je trendom široké, dokonca mierne strapaté obočie. Pre vylepšenie tvaru a farby obočia sa používajú špeciálne kefky a kozmetika. Pri úprave obočia vám určite pomôžu nasledovné produkty – gél, kefka, pinzeta, špeciálne tiene na obočie, alebo očné tiene.

Linka na spodnom viečku

Hrubo orámované a farebné očné linky na spodnom viečku – to je ďalší z nových trendov v makeupe na túto jar a leto. Linka sa maľuje od vnútorného kútika horného viečka a končí vo vnútornom kútiku spodného viečka, takže fakticky orámuje celé oko. Dôležité je aby horná aj dolná linka boli rovnakej farby.

Fialové očné tiene

Samozrejme, že každý chce byť trendy, ale ďalšia z noviniek rozhodne nie je pre každého. Nie každý je totiž stvorený na to, aby nosil fialové očné tiene. Najlepšie vyzerajú na majiteľkách zelených očí. Používajú sa všetky odtiene fialovej a purpurovej farby. Nanášajte ich na spodné aj vrchné viečko.

makeup-2016

Cukríkové pery

Na jar a leto roku 2016 musia byť pery farebné a šťavnaté. Skúste lesk na pery a rúž ružovej, oranžovej alebo koralovej farby. Farbu zafixujte bezfarebným leskom, alebo nechajte pery matné.

Tzv. Nahý make-up

Prirodzenosť je maximálne trendy aj v roku 2016. Takzvaný nahý make-up je šikovne nanesený základ zafixovaný púdrom tak, aby sa prekryli vyrážky a tmavé kruhy pod očami a zvýraznili sa pekné črty tváre. Môžete použiť aj zvýrazňovač či rozjasňovač na líčka, spánky, bradu a pod obočie. Neodporúča sa aplikovať príliš veľké množstvo základného makeupu, ani transparentného, ani matného.