Opuchnuté očné viečka, krvavé oči, opuchnuté pery, bledá alebo neprirodzene červená pokožka. Vyzerá to, že ste prežili drsnú noc. Nebojte sa, nie každý o tom musí hneď vedieť. Stačí si urobiť maskovací make-up. Pomôže vám skryť nedokonalosti a dodá vašej pleti svieži vzhľad. Poznajte tajomstvá dokonalého make-upu po prebdenej noci. Vždy budete vyzerať bezchybne.

Predtým, než si urobíte maskovací make-up

Nezačnite make-up, kým si neaplikujete očné kvapky. Ak máte pocit, že vaše oči sú suché, siahnite po takzvaných „umelých slzách“. Potom aplikujte relaxačnú alebo zdvíhaciu masku. Každá z nich obnoví žiaru unavenej pokožky a zvlhčí ju. Až teraz môžete začať s maskovacím make-upom.

Make-up po prebdenej noci – čo by to malo byť?

Maskovací make-up by mal byť pastelový. Ružové líčka osviežia vzhľad a oživia bledú, unavenú pleť. Z rovnakého dôvodu si zvoľte matný ružový odtieň. Rozotrite si malé množstvo make-upu na lícne kosti, na okraj brady, na čelo a na spodok vlasov. Buďte presné.

Ako si urobiť maskovací make-up?

  • Tmavé kruhy pod očami
    Ak si ich chcete zamaskovať, siahnite po dobrom korektore, najlepšie v tekutej forme a tón svetlejší ako základ, ktorý používate. Aplikujte si malé množstvo prípravku okolo očí a jemne si ho vklepte spôsobom, akým aplikujete očný krém. Ak sú tmavé kruhy veľmi viditeľné, môžete tomuto ošetreniu predchádzať tenkou vrstvou základu. Ženy, ktoré sa môžu pochváliť ideálnou pleťou bez vrások, môžu zmiešať svoj základ s korektorom.
  • Červené oči
    Čierne očné linky ich len zdôrazňujú, takže si ich odložte na inú príležitosť. Podráždená konjunktivitída a krvavé oči by mali byť neutralizované (krémovou alebo bielou) farebnou ceruzkou. Ak to chcete urobiť, aplikujte si ju  ako očnú linku, takže budete vyzerať viac prebudená. Dymovo-béžový odtieň – priehľadný, alebo sivý bude rovnako užitočný. Okrem toho bude odvádzať pozornosť od unavených očí.
  • Pery
    Celý vzhľad bude vyzera dokončene vhodne naružovanými perami. Make-up vašich pier by mal byť čerstvý a prirodzený, takže sa vzdajte intenzívnej červenej, tmavo hnedej a fialovej. Namiesto toho siahnite po svetlých rúžoch, alebo pastelových leskoch na pery.