Leto sa blíži. Slnku sa už nedá vyhnúť a opaľovanie a kúpanie nás samozrejme láka. Však pobyt pri vode a na slnku je predsa zdravý a prospešný pre náš organizmus. Ale všetko treba robiť s rozumom. Nezabúdajme na ochranu voči slnečnému žiareniu. Sun Protect 50+ od firmy Pharmaceris je jednoznačne to pravé.

Všetkého veľa škodí. Toto príslovie určite platí pri opaľovaní. Ľudský organizmus potrebuje slnko, hlavne pre produkciu vitamínu D v pokožke,ktorý je potrebný pre rast kostí a celkovo ovplyvňuje naše zdravie. Optimálna dávka slnečného žiarenia pre ľudí je odhadovaná asi na pol hodinu denne. A doporučuje sa slniť sa výlučne v popoludňajších hodinách. Lenže kto by chodil von iba na polhodinku poobede? A čím viac sme na slnku, tým je to pre nás nebezpečnejšie. Pri dlhodobom pobyte na slnku dochádza ku dehydratácii, pigmentovým škvrnám, či dokonca ku popáleninám a rakovine kože. Takže, čo môžeme urobiť ak sa nechceme skrývať dnu, ale chceme si užiť leto v pohode a bezpečne? Jednoduchá odpoveď. Treba používať vhodnú ochranu proti slnečnému žiareniu.Sun Protect 50+1

Firma Pharmaceris vytvorila Hydro-Lipid Protective Face Cream Sun Protect 50+. Táto kozmetika je vhodná pre deti aj pre dospelých. Je ale zakázané používať ju u novorodencov a deti do šiestich mesiacov. Výrobok má vysoký slnečný filter – SPF 50+. Má krémovú konzistenciu a je vyslovene odporúčaný pre ľudí s citlivou a problematickou pokožkou. Zabraňuje účinne spáleniu od slnka a dehydratácii pokožky či vzniku pigmentových škvŕn. Najväčšou výhodou výrobku firmy Pharmaceris je to, že ho môžu používať aj ľudia po dermatologických zákrokoch.

Ako funguje krém Pharmaceris 50+ ? Tento výrobok odráža slnečné lúče vďaka UVA a UVB filtrom. Ale treba si uvedomiť, že žiadny slnečný filter nedokáže robiť zázraky. Dôležité sú aj ostatné ingrediencie. Napríklad oxid titaničitý, ktorý chráni pokožku pred starnutím, spôsobeným slnkom, predchádza vráskam a vzniku škvŕn od slnka. Ďalšou zložkou je Shea maslo, ktoré vyživuje a upokojuje pokožku. Ba čo viac, táto kozmetika nespôsobuje alergické reakcie, je hypoalergénna a jemná k vašej pokožke. Výrobok Sun Protect 50+ navyše neobsahuje žiadne farbivá ani vône.

Krém od firmy Pharmaceris je potrebné aplikovať na pokožku tváre asi 30 minút pred pobytom na slnku. Každé dve až tri hodiny sa doporučuje nová aplikácia krému. Krém sa ľahko a rýchlo vstrebáva a nezanecháva biele škvrny. Na pokožke ho nie je vidieť, netvorí bielu nepriehľadnú vrstvu, ani mastné fľaky. Krém Pharmaceris Sun Protect 50+ je balený v tube s objemom 50 ml.