Nič nepoteší ženu viac ako domáca kozmetika, hlavne ak si ju sama pripraví. Potom vie presne, čo obsahuje, a má istotu, že jej používanie je absolútne bezpečné. Naučte sa urobiť si doma vlastné minerálne očné tiene.

Čo je to vlastne minerálna kozmetika?

Podľa názvu je jasné, že obsahuje minerálne látky a iné prírodné ingrediencie. Sú to napríklad oxidy zinku, sľuda, farebné pigmenty, vápnik, hodvábny prášok, éterické oleje a podobne. Na druhej strane, tieto produkty nesmú obsahovať konzervačné látky, silikón a umelé farbivá. Minerálna kozmetika je vždy vo forme prášku alebo v pevnom skupenstve. Ak ju správne skladujete, nemá obmedzenú domu spotreby.

Mineral eyeshadows

Ako si vybrať správny odtieň, ktorý sa hodí k vašej pokožke? Napríklad si môžete objednať testovaciu sadu so štetcami, pretože tento typ kozmetiky sa dodáva so špeciálnymi aplikátormi. Tieto produkty by sa mali nanášať výlučne za denného svetla. Ak nenájdete vhodný odtieň, skúste zmiešať dva alebo viac tieňov dohromady. Je možné miešať minerálne prípravky s vodou, alebo ich používať bez vody.

Minerálna kozmetika nespôsobuje žiadne alergické reakcie ani podráždenie pokožky. Je úplne bezpečná. Odporúča sa pre ľudí s alergiou, akné a citlivou pokožkou. Na začiatku používania takejto kozmetiky môžete spozorovať na pokožke drobné vyrážky. Je to úplne normálna reakcia na použitie nového výrobku.

Minerálne očné tiene – ako si ich urobiť doma

Na prípravu vlastných očných tieňov budete potrebovať ingrediencie, ktoré ľahko zoženiete na internete alebo v chemických predajniach. Na základný make-up budete potrebovať: 3 čajové lyžičky oxidu titaničitého a 1 a pol lyžičky stearanu horečnatého a pol lyžičky oxychloridu bizmutitého. Ingrediencie zodpovedné za vôňu a konzistenciu sú: 1 čajová lyžička jojobového oleja a pár kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja. Ak chcete určitú farbu použite: 2 lyžičky pigmentu a 2 lyžičky sľudy. Poriadne zamiešajte základné zložky a potom postupne pridávajte farebné a voňavé prísady. Začnite s pigmentom. Na koniec pridávajte tie komponenty, ktoré zabezpečia správnu konzistenciu. Riadne premiešajte a uskladnite vo vhodnej krabičke.