Vlnité či kučeravé vlasy… Viete ako si vlastne máte správne natočiť vlasy? Ak nie, prečítajte si tento článok, kde nájdete množstvo užitočných tipov a naučíte sa ako dosiahnuť ideálne kučery.

Pred každým natáčaním si určite umyte vlasy. Jednoznačne tak bude výsledný účes vyzerať lepšie, pramene vlasov budú vyzerať zdravo. Vlasy po umytí vysušte bez použitia fénu, pretože horúci vzduch ich oslabuje a môžu sa začať lámať. Ba čo viac, ak často používate fén na vlasy, dochádza k ich zamotávaniu, vysušovaniu a lámaniu končekov. Zapamätajte si, mokré vlasy sa nesmú natáčať.bigudi0

Pred použitím elektrickej kulmy si do vlasov aplikujte väčšie množstvo ochrannej peny. Celkové množstvo závisí od dĺžky vašich vlasov a ich hustoty. Zvoľte si správny nástavec na kulmu podľa požadovanej veľkosti vĺn. Čím menší je priemer nástavca, tým menšie vlnky budete mať. Natočte prameň vlasov na kulmu. Nezabudnite natočiť aj konček prameňa, lebo odstávajúce končeky nevyzerajú práve atraktívne a zničia celý výsledný efekt účesu. Podržte prameň chvíľku natočený na kulme. Čím dlhšie ho podržíte, tým pevnejšia vlna vznikne.

Stáva sa, že si ženy natáčajú vlasy zlým smerom, alebo naopak všetky pramene točia rovnakým smerom. Výsledný efekt je potom čudný, ich účes vyzerá akoby sa prešli vo vetre. Aby sme sa takýmto výsledkom vyhli, začnite vlasy natáčať tak, že si najprv urobíte v strede, alebo na boku hlavy cestičku a vlasy rozdelíte. Potom natáčajte smerom dozadu.

Po natočení sa odporúča zafixovať účes a mierne ho zvlhčiť. Použite sprej na vlasy. Sprejujte zo vzdialenosti 8-12 cm od hlavy. Prejdite si prstami pomedzi vlasy, nepoužívajte hrebeň, ten by mohol vlny zničiť. Nakoniec aplikujte kondicionér alebo sprej na lesk.