Dnes sa v kozmetike presadzuje celkom jasne trend používania prírodných látok. A nie sú to iba bylinkové výťažky. Používajú sa napríklad perly a jantár. Prečo je tomu tak? Prečo kozmetika využíva tieto prírodné látky? Jedným z dôvodov je to, že obsahujú množstvo minerálov a organických zložiek, ktoré majú pozitívne účinky na pokožku.

Ak si prečítate zloženie kozmetických výrobkov, ktoré používate, nájdete medzi tak spomenuté chemické prvky ako uhlík, síra, vápnik či meď. Nachádzajú sa hlavne v minerálnej kozmetike. Čo tieto prvky prinášajú našej pokožke? Uhlík má napríklad čistiace účinky, preto sa používa aj ako liečivo na zažívacie problémy. Tento prvok má schopnosť absorbovať jedovaté látky, nečistoty a prebytočný maz v pokožke. V kozmetike sa uhlík využíva vo forme diamantového prášku alebo uhlia. Síra má zase regeneračné účinky, pôsobí proti zápalom a proti baktériám. Preto je napríklad základnou zložkou mydla proti akné. Tento prípravok vyčistí pleť a zmierňuje vyrážky, aj keď na začiatku používania sa môže zdať, že ich skôr pribudlo. Síra okrem toho zjemňuje pokožku, okysličuje ju a upokojuje zápaly a zároveň zlepšuje prekrvenie. Vápnik zase napomáha produkcii kolagénu v pokožke a preto ju posilňuje. Zlepšuje aj hydratáciu pleti, upokojuje podráždenie a zápalové procesy. Meď je prírodným antioxidantom. Regeneruje poškodenú vrchnú vrstvu pokožky – epidermu. Zlepšuje elasticitu pleti a jej prekrvenie.

minerals cosmetics (1)

Diamantový telový píling – urob si sám

Uhlík, vápnik, síra a meď sú dostupné suroviny. Môžete si tak celkom jednoducho pripraviť domáci telový píling, ktorý bude využívať všetky výhody, ktoré sme spomínali vyššie. Na domáci diamantový píling si pripravte: čajovú lyžičku diamantového prášku a štyri lyžice telového balzamu, ktorý bežne používate. Dobre premiešajte. Tento píling môžete používať na tvár aj telo približne dvakrát za týždeň. Rozjasní vašu pleť a vyhladí ju, pričom bude aj bude dostatočne hydratovaná.